www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim
www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim
www.MegaForum.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vajza të virgjëra, a gjenden më?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nikita

Nikita


Numri i postimeve : 5
Points : 18
Join date : 25/01/2010

Vajza të virgjëra, a gjenden më? Empty
MesazhTitulli: Vajza të virgjëra, a gjenden më?   Vajza të virgjëra, a gjenden më? EmptyTue Jan 26, 2010 5:37 pm

Sapo u hap bisedën, u pëlqen të tregojnë një batutë, tashmë shumë të përhapur në gjimnazet tona: “Çfarë kanë të përbashkët, vajzat e virgjëra me dinosaurët“? Dhe përgjigja vjen bashkë me një tufë të qeshurash: “Janë zhdukur 2 milionë vjet më parë...“


Në fakt, seksi nuk është më një temë që mund të shkaktojë të qeshura të ndrojtura apo bishtime tek 17-18 vjeçarët. Sigurisht që, batutat dhe talljet nuk mungojnë, por përgjigjet janë të qarta dhe në të shumtën e rasteve, të sigurta. Gjimnazistët e sotëm në Tiranë, në masë (87 nga 100 të pyetur) mendojnë se nuk është e nevojshme që të ruhet virgjëria deri në mbarim të gjimnazit. Sigurisht që ky numër nuk përputhet me numrin e të virgjërave apo jo të virgjërave, sepse ishte një informacion që “nuk guxuam“ t’ua kërkonim. I pyetëm thjesht për mendimin mbi këtë temë.

Edhe prindërit janë disi “pesimistë“. Do të donin të gjithë, që të kishte më pak ngutje në jetën seksuale, por mendojnë në shumicë (41 nga 73 të pyetur) që është e pamundur në ditët e sotme që, një vajzë të ruajë virgjërinë deri në martesë.

QKA MENDONI JU A DUHET TE PRITET MOMENTI I DUHUR SI NE TRADITAT TONA APO TE NDJEKIM mODERNIZIMIN E TASHEM
Question
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vajza të virgjëra, a gjenden më?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.:: Diskutime Shoqeror Te Ndedryshme::..ஜ :: Diskutime të lira shoqërore-
Kërce tek: