www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI NGA ALTIOLA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: POEZI NGA ALTIOLA   Wed Jan 27, 2010 2:41 pm

GJITHMONE NDJEJ DIQKA PER TY


Kohen e kaluar sod e kujtoj
Se të dua aq shum as vet se besoj
Ike larg mendova se nuk do te kthehesh
Zemra e heshtur ka filluar te kthjellet.

Se kur te pash mbeta e habitur
Kthimin tënd nuk e kam pritur
Pse u ktheve për te me lenduar mua
Sa deshi zemra ime per të pushuar.

Ike shkove dhe me lendove
Se qfar ndjeva per ty ti nuk e kuptove;
e pyes veten pse e deshta njeriun e gabuar
Pse u dasht ne ty me u dashuruar
Sa shum jam munduar me te harruar
Por gjithmon kam deshtuar.

Sod ndjej shum per ty
Zemra nuk tregon sa shum e ke thy
Tani e di kur shuhet dashurija ime per ty
Kur te vdes e te me mbyllen keta sy.

Te lutem te vish per te me vizituar
Thuaj me fal dhe se kam gabuar
Ndoshta dote gezohem edhe pse jam e shtrir ne varr
Do ti ndjen edhe shpirti ime keto fjal
Po ti them keto fjal se shpresat me jane shuar
Nuk te harrova edhe pse jam munduar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: ENGJELLUSHA JOTE E VJETER   Wed Jan 27, 2010 2:44 pm

Mbi shtratin tim.
E vetmuar rri e qaj.
Kemishen tende perqafoj.
Aroma saj kohen mbrapa ma kthen.
E trupin ma rremben.
Me ze gjumi mbi te.
Se veq ky kujtim me mbet.

Sa doja dhe nje mengjes.
mbi trupin tim te te pres.
Te te puth shum .
Dhe te ik e te le ne gjum.

Ndoshta ke filluar jet te re.
E ndoshta je me nje tjeter.
E nese ne jet ndihesh i vetmuar.
Te pret engjellusha jote e vjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: ME THUAJ KU GABOVA   Wed Jan 27, 2010 2:45 pm

Me thuaj ku gabova?
a pse per ty jetova?
pse zemren ty ta fala?
a pse lotet per ty kurr si ndala?!

Me thuaj ku gabova?
Qe ti me le ne vetmi
a e mendon kenaqesi?
lotin qe kam ne sy!

Me thuaj ku gabova?
Qfare mekati kam ber?
Qe kjo dashuri u shua
per te duart ne zjarr i vura ..

Me thuaj ku gabova?
Qe smunda te mbaj
pa dashur ty te humba
tash mbeta vetem te qaj ...

Keshtu e paska pasur
fundi per ty e mua
e di se tash ja thua tjetres
fjalen e embel,,TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: TE KUJTOJ   Wed Jan 27, 2010 2:46 pm

Vetem rri e mendoj
E shikoj se te mungoj
Ti larg me rrin gjithmon
Të embel e ke shikimin kur mua me shikon
Me vezhgimin tend perher ti me lendon

Të kujtoj , ne xhdo second e xhdo ore
I kujtoj momentet kur ecnim neper debor

Joshes i embel vetem per mua
E bukur ishte dita kur me the 'TE DUA'

Por un sa her ne enderr ty te shoh
ështe veshtir , por mundohem te te perfytyroj
Rehatohem, qetesohem sa her qe ty te enderroj.

Me levizjet e tua mua me habit
Ulem dhe ne realitet dicka me qudit
A thua ti do jesh i imi nje dit ???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: TE MBULOVA ME GURE   Wed Jan 27, 2010 2:48 pm

Té thashé té dua,
ti mé mohove.
Té thashé gjithçka je pér mua,
ti mé harrove.

Ta dhashé buzéqeshjen,
Ta dhashé gézimin,
Ti fala puthjet,
Ma tregove trishtimin.

Prej teje mésova dashurin,
Prej meje mésove gézimin,
Un ta dhash lumturin,
Ti ma ktheve me tradhti.

Té fundosa thell né Zemér,
Pérmbi té vendosa guré,
Qé té mbetesh aty,
Dhe mos té dalesh kurr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: DASHURIJA   Wed Jan 27, 2010 2:49 pm

Ju duhet te Dashuroni,
qe Lumrurin ta kuptoni,
ngadal duhet tja filloni,
edhe kohen ta shfrytzoni.

Dashuria esht e thell,
ne Zemer te njeriut ,
si thellsia qe esht ne Det,
se per te njerzit japin dhe Jete.

Dashuria e vertet,
esht gjeja me e madhe,
ne kete bote,
dhe sdo te shuhet dote.

Eshte me e ngroht,
se Rrezet e Diellit,
Shkelqen me shume,
se sa Yjet e Qellit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: NE DARSMEN TIME   Wed Jan 27, 2010 2:50 pm

Até dit kur té vdes,
Ju lutem mos vajtoni,
Por me kéng e valle,
Te varri t\'mé çoni,
Nénés mos i thuani,
Se e bija ka nderruar jet,
Le té kujtoj e shkreta,
Krushqit ti pércjedh,
Né darsmen time té gjith ti ftoni,
Shokét e miqt ti lajmeroni,
Afér dua té gjith ti kem,
Le t\'mé shikojn pér té fundit her,
Né krahun e djathté le té jet i dashuri im.
Dhe pér her té fundit té mé thot
LAMTUMIR !!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: VDEKJA   Wed Jan 27, 2010 2:51 pm

nje dit kur te zgjohem
Mos i laj syt me lot
dikush do te tregoj
se sjam me ne ket bot
mos pyet si vdiqa
por pyet si jetova
si kaluan ditet qe
pa ty i kalova
ku te me pyesin
engjujt qfar kam
par me sy do tju
them se ne ket bot
te njohur vetem ty
kur ne emrin tend
do te beja be
ateher edhe engjujt
do te qajn per ne
a vdiq dashuruja
a mbet veq urrejtja
a thua ket plag
e sheron veq vdekja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: MOS ME NGACMO   Wed Jan 27, 2010 2:54 pm

Ti kerkove nje fjal prej meje,
Fjalen un sta jap,
Te kerkova ta jap nje puthje,
Por e ke te kot.

Pse kerkon pse kerkon,
Kush mundohet e fiton.

Do ta hapesh zemren time,
qelesin se gjen dot,
Ti kerkon te jem e jotja,
Por mundohesh kot.

Ti mos me ngacmo telat e mia,
Se un nuk duroj e digjem flak,
Se esht hileqare dashuria,
Te mberthen te zen ne lak.

Ti kerkon te qaj per ty,
Nuk me dalin lote,
Ti mendove se je i vetmi,
por ka bota quna plot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: PISHEZE DEBORE E NGROHET   Wed Jan 27, 2010 2:58 pm

Pisheze,moj e bardhe debore
sec t,ka ra mbi floke te dredhur
ah ste prek,,,,ste prek me dore
se do"t shkrihesh kam frik per t"prekur


aq stoli, e bardhe me dhimbesh
aq e lehet, e ngrohet e lire
jo, ste prek-kam frike qe shkrihesh
veq me sy du met perbire


pishezè,,deborè e ngrohet
gisht te vogel s"vè mbi ty
afer teje nuk ndihem ftohet
poshtè qepallzes t"ruj nèn sy


poshtè qèpallzès pishez moj
t"ruj te bardhè dhe me dhimbesh
poshtè qepallzès me ty rroj
t"ruj te ftohet ,,,mos te shkrihesh


dua t"ruj ne sy te varfer
aq stoli tju shoh me zemer
bardhesi ,,,mbretreshe e paster
pishèz moj e bukur ,,,,,femer,,,, kushtuar oltes,,,,,,,,me nder te madh

E PERSHENDES SHUME MIKUN TIM ESAT HALILAJ QE MA KA KUSHTUAR KETE POEZI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI NGA ALTIOLA   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
POEZI NGA ALTIOLA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Monda Korca: Dy poezi "Shperthimi im - dhe - Dashuri ne shi !- Nga -Raimonda Moisiu
» Agim Xhemali :Partia Enverit
» Monda Korca: Dua DIELL.....diell DUA!-poezi -nga Raimonda Moisiu

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Gjuha Dhe Letërsia Shqiptare::.ஜ :: Poezi-
Kërce tek: