www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate me patate

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Sallate me patate   Tue Jan 26, 2010 8:34 pm

Sallate me patate

4 patate te ziera
5 kokrra arra

1 rrenje selino
100 g proshute
1 luge uthull

100 g kaçkavall
1 limon

ullinj te zinj.1. Qerohen patatet e ziera dhe priten ne copa te vogla.

2. Pritet ne copa te vogla dhe selinoja.

3. Shtohen proshuta dhe kaçkavalli te prere ne copa te vogla.

4. Hidhen ullinjte dhe arrat e qeruara.

5. Perzihen te gjitha. Hidhet uthulla dhe lengu i limonit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
ALTIOLA

avatar

Numri i postimeve : 16
Points : 19
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: EMBELSIRE ME BISKOTA   Wed Jan 27, 2010 3:34 pm

NEVOJITEN
500gram biskota
100 gram kokos
100gram arra te bluara
gjysme liter qumsht
3 lug per ushqim kakao
100gram rrush te terur
gjysme margarini

biskotat i marrim i qesim ne nje tepsi i ndajme ne 4 pjese qe te gjitha ,pastaj ja qesim kokosin dhe arrat e bluara dhe rrushin e terur dhe i perziejm pastaj ne nje tengjere qesim qumshtin 3 lug kakao gjysem margarin ehde keto i leme deri pak sa qumshti te vlon edhe pastaj e marrim ashtu te nxehte edhe aty i hudhim biskotat edhe pak deri sa te perzihen e te ulen biskotat tani i hudhim ne tepsi edhe mbi i qesim pak kokos edhe arra te bluara edhe i hudhim ne frogorifer deri sa te ftohen dhe mbasi te ftohen mundemi me e servu

shume e embel edhe shume e lehte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Sallate me patate
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: