www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate me Patellxhanë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Sallate me Patellxhanë   Tue Jan 26, 2010 8:33 pm

Sallate me Patellxhanë1/2 kg patellxhanë

2 luge vaj

1 luge uthull

disa thelpinj hudher

kripe , piper

majdanoz

speca te pjekura

domate.1. Patellxhanet e paqeruar piqen ne furre dhe pastaj pastrohen nga lekura.

2. Pjesa e mbetur grihet holle dhe kalohet ne rrjet metalike.

3. Pureja e krijuar vendoset ne një tas porcelani , shtohen hudhrat e
shtypura , majdanozi i grire holle , kripa piperi , vaji dhe uthulla.

4. Masa perzihet mirë me luge druri , derisa te behet homogjene.

5. Vendoset ne pjata dhe zbukurohet me speca te pjekura e te
qeruara , me domate te fresketa dhe ne fund, sperkatet me vaj ulliri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
Sallate me Patellxhanë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: