www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate Pure me patate e hurdhera (Skordhala

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Sallate Pure me patate e hurdhera (Skordhala   Tue Jan 26, 2010 8:31 pm

Sallate Pure me patate e hurdhera (Skordhala)Patatet e qeruara lahen mire, te medhate ndahen pergjysem dhe zihen ne uje me kripe. Pasi te jen zier, kullohen dhe te nxeta kalohen ne makine, pastaj vendosen ne pjata porcelani ose tas plastmasi; punohet me luge druri duke i shtuar hurdhera te shtypura, pak vaj udhiri dhe spec dieges. Sallata vihet ne pjate duke i dhene forme te bukur dhe ne fund sperkatet me vaji ulliri.

Per 1 kg patate duhen: vaj 4-5 luge, uthull 3luge, hurdhera 3 kokrra mesatare, krip dhe spec djeges
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
Sallate Pure me patate e hurdhera (Skordhala
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: