www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate me Kunguj te Zier

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Sallate me Kunguj te Zier   Tue Jan 26, 2010 8:30 pm

Sallate me Kunguj te Zier
Pastrohen kungujt duke ia hequr cipen me thike, zihen ne uje te valuar me kripe, kullohen priten ne feta, perzihen me koper te grire holle dhe hidhet uthull ose leng limoni, vaj e kripe, sipas deshires. Sallate me kunguj, sipas deshires, behet edhe duke e perzier me mashurka te ziera te prera ne fije.

Per 1 kg kungulleshka duhen: vaj 4-5 luge gjelle, koper 4-5 fije, uthull 2 luge gjelle, krip
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
Sallate me Kunguj te Zier
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: