www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sallate me Finok

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Sallate me Finok   Tue Jan 26, 2010 8:29 pm

Sallate me Finok

Finoku pastrohet nga 2-3 gjethe te jashtme, priten pak gjethet nga siper, kurse rrenja lahet, pritet ne feta te holla, vendoset ne pjate dhe sperkatet me kripe, vaji e uthull.

Per 500g finok duhen: vaji 3-4 luge, uthull 2 luge gjelle, kripe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
Sallate me Finok
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: