www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zenia e Kosit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Zenia e Kosit   Tue Jan 26, 2010 8:28 pm

Zenia e Kosit
Qumshti valohet dhe lihet te ftohet sa te duroje gishti. Hodhet ne ene, shtohet para e perziere me pak qumesht (1 luge gjelle kos per 1 liter qumesht) dhe mbulohet ne vend te ngrohte per 2-3 ore. Ne stinen e veres ena mund te futet ne qese plasmasi dhe te lihet pa u mbuluar. Kosi behet i tharte kur qumshti zihet i nxehte dhe hidhet shume fare kosi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
Zenia e Kosit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: