www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ferges me Speca e Domate

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Ferges me Speca e Domate   Tue Jan 26, 2010 8:28 pm

Ferges me Speca e Domate

Specat pastrohen nga bishti dhe farat, lahen, fshihen dhe skuqen. Ne yndyren e mbetur hidhen domatet e qeruara nga cipa dhe te grira holle, kaurdise derisa masa te trashet, hiqen nga zjarri, shtohen veze, spec dieges, majdanoz i grire holle, gjiz ose djathe. Masa vendoset ne pjata dhe siper ose anash vendosen speca te ferguar.

Per 4-5 persona duhen: speca 8-10 cope mesatar, domate 4-5 kokrra mesatare, yndyre per skuqje 2 filxhane kafeje, miell 1 luge gjelle, veze 2 kokrra, hurdhera 5-6 thelpinnj, gjize 4-5 luge gjelle, spec dieges sipas deshires.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
Ferges me Speca e Domate
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Arti & Kultura::.ஜ :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: