www.MegaForum.net
Mire se vini ne MegaForum ..Stafi Ju Deshiron Argetim te kendshem ne vazhdim


Të Nderuar Vizitor/e Mirë Se Vini Në Forum. Këtu Ju Jepet Mundsija Që Të Diskutoni Për Tema Të Ndryshme Me Bashk Atëdhetar Shqiptar Kudo Që Gjinden.
 
ForumGalleryKërkoLista AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FERR + PURGATOR+ PARAJS= VET JETA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Besa

avatar

Numri i postimeve : 7
Points : 15
Join date : 26/01/2010

MesazhTitulli: FERR + PURGATOR+ PARAJS= VET JETA   Tue Jan 26, 2010 6:58 pm

A jeni dakort me kete Shprehje JETA=Ferr+purgator+parajs. Te gjitha ngjyrimet e jetes jan ne realitet dhe jo ne nji bote imagjinare te propaganduar nga klerik dhe dogma te shumta fetare Cool qe me teper se ngushellim i momentit s jan azgje .


Te me falin besimtaret ndoshta gaboj por kjo eshte filozofia ime. Une besoj se s'ka Ferr me te tmershem se jeta, Se s'ka purgator me te mundimshem se jeta por s'ka as parajs me te mrekullushme me fantastike se jeta. pra jetojeni kete parajs te shkurter. dhe largoni purgatorin dhe ferrin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Ana

avatar

Numri i postimeve : 28
Points : 74
Join date : 26/01/2010
Age : 29
Location : sekret

MesazhTitulli: Re: FERR + PURGATOR+ PARAJS= VET JETA   Tue Jan 26, 2010 7:33 pm

Pertej ska asgje çdo gje duhet konsumuar,duhet jetuar,duhet thene,duhet shijuar ketu ...por ferri sdo dukej aq ferr pa purgatorin ,dhe parajsa sdo ishte aq parajse pa perjetuar pak ferr ne purgatoret e jeteve tona... Qe te vleresosh te miren ,te pastren dhe me te bukuren e jetes u dashka ti provosh keto ,por vetem ta vleresosh se per te te bere njeri me te mire ,me te paster e te bukur se di a te ben vuajtja?! Vuajtja te ben me me mire a me te keq?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.megaforum
 
FERR + PURGATOR+ PARAJS= VET JETA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.MegaForum.net :: ஜ.::Shkencë ::..ஜ :: Filozofi-
Kërce tek: